KONST / Litografier / Färglitografi 10188081
nr 1018 8081
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Färglitografi, Lennart Rosensohn (1918-1994), 11/150, signerad, motivet: 59x49
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 15 februari 2016
kl 19:17:09
100 kr
150 kr
200 kr
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn